Raquel e Laura na 4ª xornada XOGADE de atletismo en pista, Ferrol 6 de abril de 2019

As atletas infantís Raquel Fontao e Laura Vispalia participaron o pasado sábado nas probas celebradas nas pistas da Malata nunha mañá de frío e auga que non impediu uns bos rexistros. Participaron no salto de lonxitude e debutaron na distancia de 150ml na que por primeira vez saían de tacos, realizandoo de forma moi exitosa!!

RAQUEL FONTAO PENA

Lonxitude: 3,19m (+1.9)

150m: 24″65

IMG_8568IMG_5551

LAURA VISPALIA DÍAZ

Lonxitude: 3,68m (+2.4)

150m: 21″84

IMG_3785IMG_0489

 

Parabéns para elas e á míster acompañante, Susana!!

RESULTADOS COMPLETOS

Anuncios

3ª xornada XOGADE infantil e benxamín, Bastiagueiro 30 de marzo de 2019

Outra xornada de sol para as probas en pista, como nos gusta!!

Nesta 3ª xornada o OLYMPO-MATOJOMA presentou novamente 5 atletas na competición.

Iago e Xoel na categoría sub-10 (benxamín) e Noa, Aroa e Raquel en sub-14 (infantil) cos seguintes resultados:

SUB-10 BENXAMÍN

Iago Cebreiro Maceira

Salto de altura: 1,00 metros

500ml: 1:49:11

Xoel Bermúdez Campello

Salto de altura: 1,00 metros

500ml: 2:02:69

SUB-14 INFANTIL

Noa Cupeiro Tembrás

80ml: 13″61

Salto de lonxitude: 2,35m

Lanzamento de peso: 4,15m

80mv: 21″61

Tetratlón: 388 puntos

Aroa Domínguez Rodríguez

80ml: 12″97

Salto de lonxitude: 2,61m

Lanzamento de peso: 5,04m

80mv: 20″64

Tetratlón: 550 puntos

Raquel Fontao Pena

80ml: 12″66

Salto de lonxitude: 3,14m

Lanzamento de peso: 4,15m

80mv: 20″54

Tetratlón: 623 puntos

 

RESULTADOS COMPLETOS

Parabéns a todos eles e á adestradora Susana.

 

2ªxornada XOGADE alevín e benxamín, Ferrol 23 de marzo de 2019

.Segunda xornada do programa XOGADE, cun espectacular día veraniego nas pistas de A Malata en Ferrol.

Comezamos a mañá co alevín Cayetano, e rematamos cos benxamíns Xoel, Iago, Xenxo e Pablo cos seguintes resultados:

CAYETANO FRANCO SECO – SUB12

0,95m en salto de altura

1:53:00 en 500 ml

IMG_4034

XOEL BERMÚDEZ CAMPELLO -SUB10

8″78 en 50ml

2,89m en salto de lonxitude

7,41m en lanzamento de peso

Triatlón: 504 puntos

IAGO CEBREIRO MACEIRAS -SUB10

8″71 en 50ml

3,24m en salto de lonxitude

6,15m en lanzamento de peso

Triatlón: 484 puntos

PABLO FRANCO REGO -SUB10

9″81 en 50ml

1,99m en salto de lonxitude

4,85m en lanzamento de peso

Triatlón: 196 puntos

XENXO CAAVEIRO ALMEIDA -SUB10

10″31 en 50ml

1,73m en salto de lonxitude

4,77m en lanzamento de peso

Triatlón: 178 puntos

 

Parabéns a todos eles e á súa adestradora Susana!!

RESULTADOS COMPLETOS

IMG_2253

XXIX Carreira de San Xosé – IV Corre por elas – CTO. GALEGO DE 5K, As Pontes 17 de marzo de 2019

Estamos de noraboa!!!

Segundo campionato galego que se celebra na nosa localidade no que vai de ano!! Nesta ocasión foi o campionato galego de 5000 metros en ruta, que o xuntamos coa nosa tradicional Carreira de San Xosé, reconvertindoa nesta ocasión nun 5k homologado pola RFEA.

Dende o club moitos dos nenos participaron nas súas categorías e algúns adultos tamén, non tantos como nos gustaría, xa que moitos de nós estivemos a pé do cañón para que se puidese celebrar un ano máis unha proba destas características.

Participando no CTO. GALEGO tivemos a CELERINO PEDREIRA, que quedou no posto 4º en M-65 cun tempo de 23:45

Os resultados da PROBA POPULAR de 5 kilómetros foron os seguintes:

197. Carlos Fernández 21:39 (2º sub-20)

205. Roberto Pardo 21:55

249. Celerino Pedreira  23:45

270. Nuria Díaz  24:50

271. Xoel Trastoy  24:57

303. Carla Da Silva  27:01

336. María Prieto  35:41

SUB-14 FEMININO

4ª Raquel Fontao

6ª Laura Vispalia

8ª Noa Cupeiro

9ª Aroa Domínguez

10ª Lucía Vilaboy

11ª Paula Vilaboy

SUB-14 MASCULINO

5º Héctor Mieres

7º Teo Jarel

SUB-12 MASCULINO

5º Cayetano Franco

6º David Prieto

7º Xavi Regueiro

9º Xalo González

11º Xoel Vigo

12º Martín Fraga

16º Fernán Pena

SUB-10 FEMININO

3ª Antía Carballo

SUB-10 MASCULINO

1º Iago Cebreiro

2º Xoel Bermúdez

11º Xenxo Caaveiro

12º Pablo Franco

13º Izan Carro

Parabéns a todos eles!!! Ao Concello, á federación galega, e tamén a todos os voluntarios do club que fan posible a celebración deste tipo de eventos tan fantásticos!!

RESULTADOS COMPLETOS

CRÓNICA E FOTOS DE AMIGUS

XOGADE 1ª xornada, Bastiagueiro 16 de marzo de 2019

Inauguramos tempada de pista ao aire libre con Teo lanzando peso.

Teo, da categoría infantil masculino, participou no lanzamento de peso, con bola de 3kg cun mellor lanzamento de 5,59 metros.

7899cacd-abbb-4c85-b63b-b2610f8b0ea5.jpg

Parabéns Teo!!! E parabéns para o adestrador Toni!!

RESULTADOS COMPLETOS

CTO. GALEGO MÁSTER DE CAMPO A TRAVÉS, Fene 10 de febreiro de 2019

Celerino Pedreira participou de forma exitosa no campionato de Galicia de campo a través máster. Obtendo un fantástico 5º posto na categoría M-65

Moitos parabéns Celerino!!!

RESULTADOS COMPLETOS

XVI MEMORIAL EDUARDO FERNÁNDEZ VILLAMARÍN, Rábade 26 de xaneiro de 2019

Na súa 16ª edición, a carreira de Rábade volveu a contar con representación do Olympo por parte de Óscar Pena, que acadou os seguintes resultados:

Puesto Dorsal Nombre Apellidos P. Sexo P. Categoría Tiempo
58 44 OSCAR PENA RIVERA M-56 CAT-E MASC-21 00:26:17

RESULTADOS COMPLETOS