RESULTADOS NOVEMBRO 2017

CORRE POR FERROL, 12/11/17 Carreira contra o cancro

PROBA ABSOLUTA:

48º Lorenzo Graña Murado  19´02″  (18º vet. A)

1560º Ana Isabel Sanmatin Vilar 48´05″ (108º vet.B)

2767º Alba Rodríguez Gonzalez 1h11´35″ (349º sénior)

PROBA SUB 10:

11º David Graña Montero (6º categoría)

Resultados completos AQUÍ

 

II TRAIL MOSTEIRO DE CAAVEIRO, 19/11/17

TRAIL MINI:

 Puesto  Nombre  Apellidos  P. Sexo  P. Categoría  Tiempo 
67 ISABEL  DÍAZ PEREZ  F-2 01:17:49
83 381  JOSÉ MIGUEL  VARELA LAMIGUEIRO  M-77 VTM-23 01:19:57
95 681  NURIA  DÍAZ PÉREZ  F-9 01:21:11
96 382  LUIS  TORRENTE BELLAS  M-87 VTM-28 01:21:11
143 460  RAUL  MEIZOSO  M-129 VTM-43 01:27:59
280 326  DAVID  CARDEÑA FORMOSO  M-213 01:48:31
281 338  CARMEN  ANTÓN FERNANDEZ  F-68 01:48:31
282 337  TANIA  BELLAS FORMOSO  F-69 01:48:32
283 380  SARA  GAYOSO GONZALEZ  F-70 01:48:32
284 327  VICTOR MANUEL  VILABOY FORMOSO  M-214 01:48:33

Resultados completos AQUÍ

VII LEGUA MARÍTINA R.S.D. HÍPICA – MALAWI, 26/11/17

PROBA ABSOLUTA:

 Puesto  Nombre  Apellidos  P. Sexo  P. Categoría  Tiempo 
82 ROBERTO  PARDO LÓPEZ  M-81 VTBM-21 00:28:29

Resultados completos AQUÍ

 

XVI TROFEO CIDADE DE NARÓN, 26/11/17

500 ml BENXAMÍN MASCULINO:

David Graña Montero 1:59.03

Xoel Bermúdez Campello 2:05.27

500ml ALEVÍN FEMININO:

Noa Purriños Justo 2:02.80

Aroa Domínguez Rodríguez 2:10.84

500ml ALEVÍN MASCULINO:

Destaw Pellón López 1:41.58

Antonio Graña Montero 1:45.30

Fernán Nicolau Pena Antón 2:03.04

Martín Fraga Díaz 2:04.93

Resultados completos AQUÍ

 

Anuncios

RESULTADOS OUTUBRO 2017

8/10/2017  CORUÑA 10

Carreira de 10 kms homologada polas rúas da Coruña, resultados dos nosos atletas:

348  Miguel A. Vilaboy Romero 00:40:31 00:40:27 Veterano 2 107 M 333 4:03 m/km

860  José Miguel Varela Lamigueiro 00:45:48 00:45:11 Veterano 2 266 M 817 4:34 m/km

917  Manuel Bouza Arias 00:46:17 00:45:36 Veterano 2 281 M 872 4:37 min/km

1018 Roberto Pardo López 00:47:08 00:46:31 Veterano 2 316 M 963 4:42 min/km

1207  Patricia Calvo Seco 00:48:34 00:47:56 Veterano 2 19 F 73 4:51 min/km

1324  Isabel Díaz Pérez 00:49:22 00:48:56 Veterano 2 25 F 93 4:56 min/km

1356 Nuria Díaz Pérez 00:49:34 00:49:08 Veterano 2 29 F 99 4:57 min/km

1468  Raúl Meizoso Sardiña 00:50:20 00:49:16 Veterano 2 459 M 1343 5:02 min/km

1490  David Cardeña Formoso 00:50:27 00:49:55 Senior 320 M 1364 5:02 min/km

1494 Alejandro Suarez Garea 00:50:29 00:49:09 Veterano 1 336 M 1367 5:02 min/km

1549  Carmen Antón Fernández 00:51:06 00:50:28 Veterano 2 46 F 136 5:06 min/km

1635 Víctor Manuel Vilaboy Formoso 00:51:49 00:51:05 Veterano 1 364 M 1486 5:10 min/km

1643 Rocio Garcia Felpeto 00:51:52 00:50:33 Veterano 1 34 F 151 5:11 min/km

1853 Tania Bellas Formoso 00:53:46 00:53:10 Veterano 1 41 F 194 5:22 min/km

RESULTADOS COMPLETOS

 

15/10/2017 SAN ANDRÉS DE TEIXIDO

Trail de San Andrés de Teixido. Na distancia de 13kms participou Sara González co seguinte resultado:

105  GONZÁLEZ GAYOSO ,SARA 25 ABSOLUTO FEMENINO Club Olympo As Pontes 02:09:44 09:58 min/Km

RESULTADOS COMPLETOS

 

 

21/10/2017 XERMADE

Unha clásica do calendario do Olympo, a carreira popular de Xermade, que este ano nos agasallou cunha fermosa tarde para correr, aquí os resultados:

PROBA ABSOLUTA:

22  22:06 GRAÑA MURADO Lorenzo VETERANOS/AS A 11 M

45  25:21 DÍAZ PÉREZ Isabel VETERANOS/AS A 2 F

54  26:38 DÍAZ PÉREZ Nuria VETERANOS/AS A 6 F

65  32:30 GONZÁLEZ GAYOSO Sara ABSOLUTA 3 F

XUVENIL:

9  5:40 FERNÁNDEZ RIVERA Carlos  XUVENIL 3 M

ALEVÍN:

7  3:32 PELLÓN LÓPEZ Destaw ALEVÍN 3 M

9  3:39 GRAÑA MONTERO Antonio ALEVÍN 4 M

30  4:33 DOMINGUEZ RODRÍGUEZ Aroa ALEVÍN 9 F

BENXAMÍN:

DAVID FRANCO, DAVID GRAÑA CAYETANO FRANCO

PREBENXAMÍN:

XOEL BERMÚDEZ e PABLO FRANCO

RESULTADOS COMPLETOS

 

29/10/2017 SANTIAGO

E para pechar o mes, unha das máis grandes carreiras populares de Galicia, a PEDESTRE SDE SANTIAGO DE COMPOSTELA.

 Puesto Dorsal Nombre Apellidos P. Sexo P. Categoría Tiempo
600 3301 MIGUEL ANGEL VILABOY ROMERO M-584 VTAM-224 00:51:12
1027 3373 TONI REY COSTA M-991 VTAM-393 00:55:00
2247 3304 MARIA DEL CARMEN ANTÓN FERNÁNDEZ F-180 VTAF-52 01:05:51
2508 704 VICTOR MANUEL VILABOY FORMOSO M-2261 SNBM-720 01:08:57
2653 3305 TANIA BELLAS FORMOSO F-294 SNBF-102 01:11:35

RESULTADOS COMPLETOSIMG_2431

 

 

Resultados SETEMBRO 2017. Carreiras populares

2 de setembro de 2017

I CARREIRA NOCTURNA RINLO-RIBADEO

Puesto Dorsal Nombre Apellidos P. Sexo P. Categoría Tiempo
103 207 ROBERTO PARDO LÓPEZ M-96 VTBM-28 00:41:03
Parabésn Roberto!!!

Manu Bouza na IV CARREIRA POPULAR DE MOECHE, 10 xuño 2017

Manu Bouza foi o encargado de representar ó Olympo na IV Carreira Popular de Moeche, na que ademáis obtivo o posto 30 da xeral, acabando a proba en algo menos de 25 minutos.

Parabéns Manu!!!

RESULTADOS COMPLETOS

XVII CIRCUITO LARSA CORRE CON NÓS, FINAL, Lugo 4 xuño 2017

Última proba do CCNOS 2017, e para pechar a proba tivemos na liña de saída a Manu, Roberto, Carmen, Tania e María.

Moi bo tempo, e boa xornada na que obtiveron os seguintes resultados:

 Puesto  Dorsal  Nombre  Apellidos  P. Sexo  P. Categoría  Tiempo 
167 51  MANUEL  BOUZA  M-154 VTBM-26 00:22:50
216 52  ROBERTO  PARDO LÓPEZ  M-195 VTCM-35 00:23:51
403 3014  MARIA CARMEN  ANTÓN FERNÁNDEZ  F-54 VTBF-12 00:27:29
463 142  TANIA  BELLAS FORMOSO  F-82 SNF-17 00:29:11
552 3016  MARÍA  GONZÁLEZ REGUEIRO  F-129 PRF-16 00:36:15

IMG_0753

Parabéns rapaces!!! Moi bo circuito o que fixéstedes, para o ano máis!! E intentaremos que sexa mellor, se cabe,jeje.

RESULTADOS COMPLETOS

4ª CARREIRA POPULAR POLA IGUALDADE, San Sadurniño 28 maio 2017

Nova edición da carreira pola igualdade de San Sadurniño.

Moita participación do club nesta proba, que xuntou a pequeños e maiores por unha boa causa, a continuación os seus resultados:

Parabéns a todos!!! Fermosa xornada atlética a que se viviu en San Sadurniño.

IMG_0459

RESULTADOS COMPLETOS

Xosé Manuel Meizoso no CTO. GALEGO VETERÁNS AL, Pereiro de Aguiar 28 de maio de 2017

Tras o campionato de España de 10.000, “Minecho” Xosé Manuel Meizoso continúa prodigándose nos 10.000m, esta vez no cto. galego veterán. Nunha carreira non excesivamente rápida e refrescada pola tromba de auga que cae, onde Mine se desenvolve como peixe na agua (nunca mellor dito), logrou outro metal nun cto. galego, esta vez a prata con 36:57:57, a escasos 5″ do ouro.

Novamente, moitos parabéns Mine!!!

RESULTADOS COMPLETOS

FullSizeRender-3IMG_0518IMG_0519